רפאל אלאשווילי ז"ל
1934-2005

בנו של הרב רפאל ז"ל, אברהם אלאשווילי כותב
"
אבא שהכרתי הייתה לו תכונה נפלאה נוספת,והיא אהבת האדם באשר הוא ,מחכמים גדולים עד לאנשים הכי פשוטים,אבא התייחס לכל אחד ואחד ביחס מיוחד,אבא יכל לדבר עם כל אחד בשפה שלו,ידע להקשיב לכל אחד,וגם דיבר אל כל אחד כשווה מול שווה.אצל אבא נכנסו אנשים בבית בכל זמן ובכל מצב,ביתו היה פתוח לרווחה,הוא קיבל את כולם בסבר פנים יפות,ותמיד הקדיש להם מזמו.אבא מעולם לא אמר "אדם זה פשוט ומכבודי לילך אליו".אדרבא,כשהיו שני אירועים של אדם גדול ופשוט,היה מעדיף את האדם הפשוט על פני האדם הגדול,כדי שלא יאמרו שלא נאה לו להיות בחברת אנשים פשוטים.
"
הרב הראשי ליהודי גרוזיה החכם רפאל אלאשווילי נפטר בכ"ג בסיון תשס"ה (30 ביוני 2005). הרב חכם רפאל אלאשווילי נולד ב-14 באפריל 1934 בעיירה היהודית קולאשי בבית החכם יוסף ורבקה אלאשווילי. אמו היתה בתו של הרב אהרון בותרשווילי – מנהיג רוחני גדול של קולאשי וכל מערב גרוזיה.

רפאל אלאשווילי ז"ל - מהמנהיגים הרוחניים החשובים של יהדות גרוזיה בעת האחרונה, הנצר האחרון של דור הרבנים הדגולים של יהדות גרוזיה במאה ה-20. יהדות גרוזיה מתאבלת על מות מורה ורבה, אשר שירת את הקהילה במשך 52 שנים, ניחם אותה בעת צרה וכאב, היה לדרשן ונואם אהוד, היה מנהיג ואב רוחני.

הנציח את יקירך מכתב 18 המשפחות רבנים בתי כנסת בגרוזיה בתי כנסת בישראל עמוד ראשי