כתבות באותו הנושא מאיה ורדזאולי במופע: חגיגה גאורגית
הילולה לזכרו של חיים אליאשווילי זצ"ל
יום עיון ליהדות גאורגיה
יום יהדות גאורגיה 2013
התיאטרון לסאטירה והומור בירושלים
אלישיה קיז הופיעה בישראל
ארבעים שנות הקמה - להקת שלווה
ערב גרוזיני לרגל שבוע העולה 2011
יום העצמאות לגרוזיה 2011 הופעה בירושלים
התיאטרון הגאורגי לסאטירה והומור

אלישיה קיז הופיעה בישראל

מנהל האתר - 04/07/2013

אז לפני שהכתבים של מעריב מתעוררים, ולפני שבידיעות אחרונות מוציאים את הדוורים, גרוזיה הקטנה משנה פאזה ומביאה לכם כתבה על ההופעה של אלישיה קיז.
אלישיה קיז, זמרת אמריקאית עם אינספור להיטים , הופיעה הערב בהיכל נוקיה, יד אליהו לשעבר, אל מול אולם מלא במעריצים ישראלים, אזרחים, תיירים וכל מי שהספיק לרכוש כרטיס עוד מלפני חודשים ספורים.
המופע החל בשירים מאלבומים שונים של הזמרת, ובהמשך ביצעה שירים מאלבומה הנוכחי. בכרטיסים צויין "אומן אורח" והאמן שהגיע היה לא אחר מאשר עידן רייכל, שביצע את השיר "ממעמקים" עם שילוב של "פאלין" של אלישיה קיז, בשונה מהופעות אחרות, המופע היה בישיבה, והקהל שמר על איפוק כמעט עד הסוף אך מרגע שאלישיה נתנה פקודה לקהל לעמוד באחד מהשירים, היו כאלו שלא הצליחו לחזור לשבת מההתרגשות והאקסטזה שהייתה באוויר.
המופע הסתיים בשעה אחת עשרה וחצי, ואם לקחתם מונית כמוני, ראיתם מהו חלומו הרטוב של כל נהג מונית, מאות אנשים מרימים ידיים בבקשה שמונית תעצור להם ותיקח אותם למחוז חפצם.

Alicia Keys in Israel בניגוד לאינספור פניות של ארגונים אנטי ישראליים שהפצירו בגברת אלישיה קיז לא להגיע ולהופיע בישראל, בחרה אלישיה שכן להופיע, בתגובה, קיבלה יחס מדהים מהקהל, שברגע כיבוי האורות לפני סיום המופע, הקהל לא הפסיק למחוא כפיים עד לרגע שראו את אלישיה בחזרה.
קדם המופע הופיעה הזמרת אסתר רדא בתור חימום. כ-40 דקות בתוך ההופעה של אלישיה קיז, ככל הנראה הייתה צריכה להחליף תלבושות וירדה מהבמה, את מקומה תפסו 2 זמרי הרקע הנהדרים שלה שביצעו דואט.

לסיכום , בתור מעריץ של אלישיה קיז, ובתור מוזיקאי, אלישיה מעוררת בי השראה גדולה, אזרתי את האומץ במהלך ההופעה, לפני שהחלה אחד משיריה, בין מילותיה מעוררות ההשראה וזרקתי "אני אוהב אותך" בשאגה לאוויר, הקהל כולו החל לצחוק ובעודי מנסה להרגיע את הלב, היא החלה לנגן בפסנתר ואמרה "אני אוהבת אותך גם כן", תיעוד של הדבר אין, אבל אין ספק שזה יחרט לי בזיכרון לאורך זמן.

קישורים רלוונטיים:
עמוד הפייסבוק של אלישיה קיז
כתבה בידיעות אחרונות
כתבה במעריב