כתבות באותו הנושא להקת הריקודים הגאורגית שלווה
המירוץ למליון בגאורגיה
שגריר גאורגיה בישראל - פאטה קלאנדזה
ברכת ראש הממשלה לשנה חדשה
מי בורג'ומי
חברת הטיסות בגאורגיה מאיימת בשביתה
ביז'ו
חוטובלי: חבל שדוברות המשרד הגיבה בתקשורת
שריפה בעמק המצלבה בירושלים
לייקים לא ברורים מגיאורגיה

חוטובלי: חבל שדוברות המשרד הגיבה בתקשורת

מנהל האתר - 06/07/2013

חברת הכנסת ציפי חוטובלי העלתה תכנית לצמצום מספר תאונות הדרכים, בתגובה, דובר משרד התחבורה הוציא הודעה לתקשורת במילים: "ההצעה מעולם לא הועברה לעיונו או לאישורו של שר התחבורה, ואין בכוונתו לאשר אותה"

חברת הכנסת ציפי חוטובלי בכנס של המכון לחקר הגורם האנושי בתאונות דרכים - "אפעל כדי לאסור על נהגים צעירים את השימוש בסלולר תוך כדי נהיגה - גם באמצעות הדיבורית. ברור לי שזו לא החלטה פופולארית ואני מוכנה לספוג את הביקורת הציבורית ולו בכדי להביא לירידה משמעותית במספר הנפגעים בדרכים ולהציל חיי אדם. נהגים צעירים הנמצאים בשלב בו עדיין אין להם מיומנות נהיגה אותה הם רוכשים, יוכלו גם להפנים את המשמעות של השימוש בטלפון תוך כדי נסיעה. היה ראוי להרחיב האיסור על כלל הנהגים, אך זו גזירה שהציבור לא יוכל לעמוד בה".

"אין הבדל ברמת הריכוז של נהג כאשר משוחח בסלולר באמצעות דיבורית לבין אם עושה זאת ללא דיבורית. מדובר בהטיה קוגניטיבית הגורמת להיסח דעת ולדיבורית אין משמעות. בעיית היסח הדעת היא הסיבה המרכזית מדוע רוב התאונות מתבצעות על ידי הנהג הנורמטיבי ולא על ידי בריוני הדרכים, כפי שמקובל לחשוב".
"בכוונתי ליישם מודלים הקיימים באירופה ולהקים ועדה בראשות שופט שתבחן מחדש את נושא המהירות המותרת בכביש. יש להנהיג שקיפות מלאה בכל הקשור לפריסת המצלמות ולשים שילוט לפני כל מצלמה. שנית, מטרת פריסת המצלמות היא להביא לירידה במספר התאונות ולא לגבות כסף מאזרחים, ולכן יש לפרוס את המצלמות במקומות המועדים לתאונות דרכים ולא סתם בכבישים מהירים. בנוסף, כספי הקנסות ייועדו לפרויקטים בתחום הזהירות בדרכים ולא לקופה ציבורית".

בתגובה, משרדו של שר התחבורה ישראל כ"ץ הוציא הודעה לתקשורת ובה נאמר "הצעת החוק האוסרת על נהגים צעירים להשתמש בדיבורית בעת הנהיגה מעולם לא הועברה לעיונו או לאישורו של שר התחבורה. השר כ"ץ הבהיר כי אין בכוונתו לאשר הצעת חוק כזאת".

"קביעת מהירות הנסיעה המותרת בכבישים נמצאת בסמכותו הבלעדית של שר התחבורה וכי הוא הממונה היחידי על תחום זה". עוד נכתב כי "כל יוזמה בתחום עיסוקה של סגנית השר ובכלל זה הצעות חוק, צריכות לבוא לאישור שר התחבורה וזאת לאחר עבודת מטה כמקובל".
"סגנית השר התבקשה על ידי השר כ"ץ לרכז את פעילות הבטיחות במשרד ולסייע במאבק בתאונות הדרכים. במסגרת זאת, היא אמורה לפעול על פי המדיניות שהתווה השר כ"ץ וליזום הצעות בתחום הבטיחות".

בתגובה מסרה ציפי חוטובלי את הדברים הבאים: "סגנית שר התחבורה ציפי חוטובלי מבקשת להבהיר שהתוכנית שהוצגה על ידה בכנס בטיחות בבר אילן, נעשתה בשיתוף ובתאום עם הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. יש להבהיר כי מיד עם כניסתה לתפקיד, סוכם בין השר לסגנית השר כי תחום הבטיחות בדרכים יהיה באחריותה המיניסטריאלית. סיכום זה נעשה בהשתתפות מנכ"ל משרד התחבורה והיועצת המשפטית של המשרד.
"סגנית השר מצרה על כך שדוברות המשרד בחרה להגיב על גב אמצעי התקשורת ולא על ידי פניה אישית. סגנית השר מתכוונת לקדם את התוכנית יחד עם הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים על פי הקווים שהוצגו היום".

קישורים רלוונטיים:
האתר של ציפי חוטובלי