כתבות באותו הנושא
טמורי קצבאיה פורש מנבחרת גרוזיה
האיש המושך בעולם מגאורגיה
ישראל נגד גאורגיה בכדורסל
ג'ודו מכביה: כסף לחן, ארד לאלון וזוהר
קאחה קלאדזה
השלישייה
גרוזיה וישראל ביורו 2012
הפועל בני ברק טסים למחנה אימונים בגרוזיה
יוון - גאורגיה - 1:1 (03.04.10)

אליפות ישראל הראשונה בדומינו 5

מנהל האתר - 05/06/2009

ב 29 למאי 2009 נערכה אליפות הדומינו5 הראשונה בישראל.התחרות נערכה באילת בחג השבועות במלון קלאב הוטל. מאות משתתפים מרחבי הארץ השתתפו בשלבים המוקדמים של התחרות ורק 12 מוכשרים עלו לאליפות הארץ וקיבלו את ההזדמנות לזכות בתואר "אלוף הארץ בדומינו5". לאליפות הארץ עלו שחקנים מפתח תקווה, מבאר שבע, מירושלים, מבת ים ומאשדוד.

לפני שהאליפות נפתחה בצורה רשמית, ישבו כל המתחרים ומשפחותיהם בחדר האוכל של המלון לארוחה בכדי לאגור כוחות לטורניר ארוך שנמשך לא פחות מ-6 שעות ובסופו הוכתר אלוף הדומינו של ישראל. הטורניר החל בארבעה שולחנות נפרדים, מכל שולחן עלו 2 שחקנים לחצי הגמר. חצי הגמר החל ללא עלייתו של שחקן שידוע בכישוריו: מיכאל-מישה שימשילשווילי, שהודח ברבע הגמר בשולחן נגד גבו וחיים. חצי הגמר החל והיו קרבות קשים, הוא נערך מעל לשעה וחצי ובסופו עלו מכל שולחן 2 שחקנים לגמר. בחצי הגמר פרש גבו חן מהתחרות. לאחר שלא הצליח לנצח את המשחק הראשון בחצי הגמר, החליט לסיים את השתתפותו בטורניר וחזר לחדרו במלון. אל חצי הגמר עלתה גם השחקנית היחידה בטורניר - לאה בן דוד, ומשם הודחה בנקודות מועטות בלבד ממשתתפי שולחנה.

השחקנים שעלו לגמר הם

יוסי צח הידוע בכינויו סוסו
חיים שמואלי
תומר יום-טוב
וחיים שימשילשווילי הידוע בכינויו גורג'י

הגמר נערך בדלתות סגורות, ושיטת הניקוד בו הוכפלה משלבי רבע הגמר וחצי הגמר. את הגמר פתח בסערה חיים שמואלי, עם הובלה של כ-120 נקודות על שאר המשתתפים, אחריו סוסו. 12 המובילים באמצע המשחק חלה התאוששות של כל השחקנים, ובמיוחד של סוסו, שהצליח לעקוף את חיים לקראת הרבע האחרון של המשחק. ברבע האחרון של המשחק חיים גורג'י שימשילשווילי השווה את התוצאה עם חיים שמואלי ונותר משחק אחרון שיכריע מי יהיה הזוכה. בשלב זה כולם היו בתמונה, אך שני השחקנים שהיו הכי חזק בתמונה היו חיים וחיים. במשחקון האחרון, קיבל חיים גורג'י החלטה כשזרק אבן אחת לפני האחרונה שנשארה לו ביד, כשחיים שמואלי הוביל עליו ב-15 נקודות, הסבב הסתיים והגיע תורו של סוסו שזרק את האבן שלו ולאחר מכן ההחלטה של חיים גורג'י התבררה כהחלטה של אלופים. הוא רשם 15 נקודות שהשוו את התוצאה עם חיים שמואלי, ואף רשם עוד 25 נקודות שהיו בידיהם של המתחרים האחרים. בכך הגיע חיים גורג'י שימשילשווילי ל-435 נקודות, חיים שמואלי הגיע ל-425 נקודות, סוף צמוד ומותח שלא נראה כמוהו, ואכן היה ניתן לראות באליפות הדומינו5 הראשונה בארץ שיאים חדשים והחלטות מרקיעות שחקים. למקום השלישי הגיע יוסי צח.

אלוף הארץ בדומינו5 הוא חיים גורג'י שימשילשווילי, שגבר על מתחרים פי 3 מגילו והצליח לזכות בתואר בנחישות ובריכוז רב. ישר כח!

תודה לכל העוזרים בהוצאה לפועל של הטורניר הראשון מסוגו בישראל והאליפות המהנה והיוצאת מן הכלל. נתראה בשנה הבאה בעזרת השם