כתבות באותו הנושא קטי מלואה גילתה עכביש באוזנה
אילנה שגב משתפת פעולה עם בוליווד
ללה צורצומיה
הגיטריסט טמור חוויטלשווילי ביקר בישראל
קטי מלואה
קטי מלואה - שירים - Katie Melua
ללה צורצומיה
ללה צורצומיה - שירים
סרטונים מצחיקים בגרוזינית
סרטונים מתכניות אירוח מצחיקות בגרוזיה

הגיטריסט טמור חוויטלשווילי ביקר בישראל

מנהל האתר - 20/05/2011

20.05.2011
ב 17 במאי 2011 הגיע טמור חוויטלשווילי הגיטריסט המהולל לישראל להופעה באודטוריום הקונצרטים באשדוד. בקונצרט הופיע יחד עם הסימפוניה של אשדוד וניגן שירים רבים מהרפרטואר המדהים שלו. את ההתרגשות ראו על פניו לכל אורך הקונצרט, הסיבה היא בגלל שזו הפעם הראשונה שטמור מופיע בישראל, חלום שבשבילו ובשביל רבים התגשם. בין השירים שניגן היו שירי פולקלור גאורגיים על הגיטרה, את המופע הוא סגר עם השיר "ארץ הפרחים" – "קבווילביס קווחנה". בסוף הקונצרט הוענק לטמור גביע הוקרה ותעודת הוקרה.

טמור חוויטלשווילי נולד בטביליסי בגרוזיה. הוא החל לנגן מגיל 11 ונעזר באחיו בדרי חוויטלשוילי שלימד אותו מספר אקורדים על הגיטרה. הוא למד סגנונות שונים של מוזיקה ביניהם מוזיקה קלאסית, ג'אז, רוק, פלמנקו, מוזיקה גרוזינית מסורתית ועוד. טמור הוא האומן הראשון אשר הפך שירי פולקלור גרוזיניים למנגינות מודרניות על הגיטרה. טמור רשום בספר השיאים של גינס, השיא רשום על כך שהוא ניגן על הגיטרה 30 שעות ברציפות.

ארגון הקונצרט והבאת הסימפוניה של אשדוד התקיימה בזכותו של איש נפלא שתורם רבות לעדה הגרוזינית בישראל ובעולם בכלל ושמו משה בוטרשווילי - מחזיק תיק הספורט והתרבות בעיריית אשדוד. משה עזר בארגון ההופעה ובהבאת הסימפוניה של אשדוד לחזרות ולהופעה יחד עם טמור בהתראה קצרה. בהופעה עצמה, בין האנשים שטמור הודה להם, נכלל משה בוטרשווילי "מילה שלו זו מילה".

לפני כ-10 חודשים הגיע טמור לישראל בעזרתו של בוריה טוטיאשווילי דמות מוכרת בעדה הגאורגית. את ביקורו הראשון ערך בירושלים עיר הקודש, שם נפגש עם הקהילה הגאורגית במרכז העיר בירושלים והתארח בשבת אצל משפחת שימשילשווילי. בביקורו הצהיר על כוונותיו להופיע בישראל ואכן ברוך השם בעזרת סיוע מהגורמים הנכונים הגיע לישראל והגשים את חלומו להופיע בפעם הראשונה בישראל מדינת היהודים.