כתבות באותו הנושא עשרות אלפי מפגינים בטביליסי כנגד רוסיה
יפן משנה את שמה של גרוזיה
יום המאה ה-26 לידידות הגאורגית יהודית
משרד ההגנה הגאורגי מחליף את המסוקים
סאאקאשווילי העניק אזרחות לכ-1000 טורקים
ראש ממשלת גרוזיה יבקר בישראל
בידזינה איוונישווילי - ראש ממשלת גרוזיה העשירי
בחירות בגאורגיה
גרוזיה דורשת ריבונות על מנזר עמק המצלבה
סקנדל מיס גאורגיה 2007

יפן משנה את שמה של גרוזיה

מנהל האתר - 05/11/2014

בחודש שעבר ביקר נשיא גאורגיה גיאורגי מרגוולשווילי ביפן, ויחד עם ראש ממשלת יפן אבה שינזו הגיעו להסכם ובו נאמר שהשם הישן של "גורוז'יה" ישונה ל-"Georgia". יפן יכלו לבחור לשנות את שמה של גרוזיה ל-Georgia או ל-Saqartvelo כמו שהוגים את שמה של המדינה בגאורגיה. שרה גאורגית לשעבר מאיה פנג'יקידזה שיבחה את החלטתה של יפן לשנות את שמה של גאורגיה לפני ימים אחדים בטלוויזיה היפנית.

בקשה ישנה
הבקשה שהועלתה ע"י גריגול וושאדזה, נשיא גאורגיה לשעבר, הועלתה כבר בשנת 2009, אך היפנים סירבו לשנות את שם המדינה לשמה הזהה של המדינה האמריקאית Georgia עם הסבר שהדבר עלול ליצור בלבול בין 2 המדינות.

הקונפליקט עם רוסיה
גאורגיה, מדינה שהייתה שייכת בעבר לברית המועצות, העלתה את הצורך בשינוי שם המדינה במדינות שעדיין קוראות לה בהגייה הנגזרת מהשפה הרוסית, זאת לאחר שבשנת 2008 גאורגיה נכנסה לקונפליקטים על שטחים של המדינה, לאחר הפלישה הרוסית לגאורגיה. במהלך ביקורו של הנשיא, הוא העלה בפני היפנים את הנושא הגאורגי-רוסי, ואמר שארצו צריכה תמיכה מתמשכת מיפן ומשאר הקהילה הבינלאומית בכדי לשמר יציבות באיזור הקווקזי לאור העובדה שרוסיה הופכת להיות אסרטיבית יותר ויותר. מרגוולשווילי הוסיף ואמר גם כי רוסיה עושה צעדים נוספים בכיבוש של שני השטחים הגאורגים והיא מתקדמת לקראת סיפוח מלא שלהם.

סיכום
החל משנת 2014, השם "Georgia" למדינה, שמיש ב-173 מדינות מתוך 193 מדינות החברות באיחוד האירופי. כ-20 מדינות, ביניהן רוסיה וסין עדיין קוראות למדינה בשמה "Gruzia".

כל הזכויות שמורות לגרוזיה הקטנה