כתבות באותו הנושא עשרות אלפי מפגינים בטביליסי כנגד רוסיה
יפן משנה את שמה של גרוזיה
יום המאה ה-26 לידידות הגאורגית יהודית
משרד ההגנה הגאורגי מחליף את המסוקים
סאאקאשווילי העניק אזרחות לכ-1000 טורקים
ראש ממשלת גרוזיה יבקר בישראל
בידזינה איוונישווילי - ראש ממשלת גרוזיה העשירי
בחירות בגאורגיה
גרוזיה דורשת ריבונות על מנזר עמק המצלבה
סקנדל מיס גאורגיה 2007

עשרות אלפי מפגינים בטביליסי כנגד רוסיה

מנהל האתר - 17/11/2014

עשרות אלפי גאורגים מחו בשבת כנגד רוסיה. המפגינים האשימו את מוסקבה בנסיון לספח את האיזורים המנותקים וגינו את ממשלת גאורגיה על כך שהיא לא עושה דבר מלבד להגן על אינטרסים מדיניים.

מבקרי המדינה אומרים כי הם מסתייגים מלבקר את שכנתם העוצמתית, בייחוד לאור המשבר באוקראינה אשר מעורר זכרונות לא נעימים לגאורגים, בעקבות המלחמה עם רוסיה בשנת 2008.

בעקבות המלחמה, 2 איזורים בגאורגיה: אבחזיה ואוסטיה, הוכרזו כעצמאיות עם גיבוי רוסי. מוסקבה, אשר מתנגדת למאמציה של גאורגיה להצטרף לאיחוד האירופי הוציאו חוזה חדש בנושא שליטה על אבחזיה, חוזה זה מורגש בטביליסי כצעד נוסף של הרוסים לספח את האיזור לחיקם.

מפגינים התהלכו ברחבי טביליסי ונופפו בדגלי גאורגיה, חלק מהשלטים שנראו בהפגנות כללו את הסיסמאות "לא לכיבוש", "לא לסיפוח", "יחי גאורגיה".

"זוהי הודעה ברורה מהציבור הגרוזיני אשר לעולם לא יקבל את העובדה שהריבונות שלנו מבוטלת על ידי פוטין". "זוהי גם הודעה לממשלת גאורגיה. אנו צריכים שהממשלה תתרכז בבעיות של המדינה ולא בתגמולים ועונשים פוליטיים". נשיא גאורגיה לשעבר מיכאל סאאקאשווילי אשר הועלו נגדו האשמות בדבר עבירות בזמן כהונתו כנשיא, פנה לקהל מקייב.

"אנו צריכים להראות לממשלה שהאומה שלנו מאוחדת למרות שהיא עומדת מול איום גדול, וכאשר מדובר בחירותינו, עתידינו ועצמאותינו" אמר סאאקאשווילי בשידור חי על מסך ענק מול קהל המפגינים.

כל הזכויות שמורות לגרוזיה הקטנה.